OK Dražby

Dražba na portálu OK Dražby · Exekuční dražba (nedobrovolná)

Pozemky s torzem objektu v obci Hynčina, okr. Šumperk

Hynčina, Olomoucký kraj

Typ nemovitosti

Pozemek

O majetku

Text převzatý z portálu OK Dražby · neověřujeme jej

Draženou nemovitostí je pozemek p.č. St. 18 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 322 m2, jehož součástí je stavba: Hynčina, č.p. 110, rod. rekr (stavba stojí na pozemku p.č. St. 18) a pozemek p.č. 42/1 - zahrada o výměře 1.388 m2, vše v k.ú. Hynčina, obec Hynčina, okres Šumperk. Při místním šetření bylo pracovníkem znalecké kanceláře zjištěno, že ke dni ocenění se na pozemcích nachází pouze torzo původních objektu (z dostupných podkladových materiálů vyplývá, že dne 1.6.2021 objekt č.p. 110 - rod. rekr zcela vyhořel). Zachována byla pouze část svislých konstrukcí. Již prostým posouzením obvyklá cena použitelného materiálu z jejího odstranění značně převyšuje náklady na zbourání stavby a odklizení materiálu.Předmětem vyhodnocení v obvyklé ceně jsou tedy pouze pozemky p.č. St. 18 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemku p.č. 42/1 - zahrada, které jsou situovány v odlehlé části obce Hynčina. Pozemky jsou situovány v mírně sklonitém až sklonitém terénu s přístupem po zpevněné, veřejné komunikaci na pozemku p.č. 2612/9 - ostatní plocha, který je ve vlastnictví Olomouckého kraje. Dle místního šetření a informací ČSÚ se v obci Hynčina nachází tyto inženýrské sítě: elektro. Dle platného územního plánu obce Hynčina (zveřejněného na aktuálních www stránkách obce) jsou pozemky zahrnuty v plochách stávajících „SV - plochy smíšené obytné - venkovské“.

203EX26467/21 www.eujicha.cz

Věcná břemena a nájemní práva: Věcná břemena, výměnky a nájemní, pachtovní či předkupní práva, která prodejem nemovité věci v dražbě nezaniknou, nebyla zjištěna (§ 336a odst. 1 písm. d) o.s.ř.

Předkupní právo: Předkupní právo nebylo prokázáno.

Spoluvlastnictví: Spoluvlastnické právo nebylo prokázáno.

Žaloba na vyloučení majetku: Do termínu stanoveného dražební vyhláškou nebylo zjištěno, že by byla podána žaloba na vyloučení prodávaného předmětu dražby z exekuce.

Výhrada zpětné koupě: Výhrada zpětné koupě nebyla prokázána.

Právní stav majetku přebíráme z dražební vyhlášky na portálu OK Dražby, ověřeno 30. 8. 2026 0:45. Závazné je znění u dražebníka.

Technické parametry

Typ nemovitosti
Pozemek
Obec
Hynčina
Okres
Šumperk
Kraj
Olomoucký kraj
PSČ
789 01

Údaje od zdroje

Přebíráme je tak, jak je uvádí OK Dražby — neověřujeme je.

Typ dražby u zdroje
Exekuční dražba (nedobrovolná)
Stav u zdroje
Připravovaná
Spisová značka
203EX26467/21-225
Forma dražby
Elektronická
Způsob dražby
Anglická dražba
Předkupní přihazování
Ano
Zdroj údajů
OK Dražby
Naposledy ověřeno
30. 8. 2026 0:45

Dokumenty ke stažení

Odkazy vedou na soubory u portálu OK Dražby

Harmonogram dražby

  1. Zahájení dražby2. 9. 2026 · 9:00
  2. Konec dražby2. 9. 2026 · 10:00

Dražba začíná 2. září 2026 v 9:00Termíny přebíráme z portálu OK Dražby, ověřeno 30. 8. 2026 0:45. Závazné jsou termíny u dražebníka.

Lokalita

Dražebník

Dražbu vede a za její průběh odpovídá dražebník na portálu OK Dražby

Exekutorský úřad Přerov

Dražebník uvedený u zdroje
OK Dražby

Údaje o dražebníkovi přebíráme z portálu OK Dražby a neověřujeme je. Registraci účastníka, dražební jistotu i příhozy vyřizuje dražebník na svém portálu.

Prohlídky nemovitosti

Podle vyhlášky u zdroje

Prohlídky nejsou organizovány

Údaje o prohlídkách přebíráme z portálu OK Dražby a neověřujeme je. Prohlídku sjednává dražebník na svém portálu.